Algemeen

Frans v.d. Heijden neemt na 24 jaar afscheid van het bestuur.

Op donderdag 13 juni tijdens onze ledenvergadering hebben we afscheid genomen van Frans van der Heijden als bestuurslid. Gelukkig wil hij diverse activiteiten binnen de club blijven regelen waaronder de sponsoring van onze club. Hieronder volgt de afscheidsspeech welke vol staat van bewondering en waardering voor alles wat Frans onze club heeft gegeven.

Fransiscus van der Heijden is zijn officiële naam en in officiele bijeenkomsten spreekt iedereen hem aan met Frans. Echter in Hulsel kent me Frans als Suske. Als je het over Suske hebt dan weet iedereen direct wie je bedoeld, zo iemand is er maar één. Qua naam, maar zeker ook qua persoonlijkheid. Ik hoop dat ik wel mag zeggen, de verstrooide professor, Suske weet veel tot in detail en anders zoekt hij het wel op in zijn grote stapels papier, welke hij elke keer mee sjouwt. Als je in een vergadering het likken van een vinger hoort en het ritselen van papier werk, dan komen de feitjes van weleer boven water.  Van hoeveel vaten bier er met het kampioenschap in het verleden zijn verbruikt, tot de vertrektijden van de bus naar de wedstrijd tegen de bocht in de na competitie, prijzengeld voor de kermis, Frans houd alles in de puntjes bij en hij weet vele geitje zo ol te lepelen te lepelen. Probeer niet zelf de aantekening van Frans    te ontcijferen want het zijn ware hiërogliefen. De professor Frans is ook wel een beetje verstrooid af en toe. Frans wil graag dingen regelen en verzet bergen werk, “kom maar dat doe ik wel even” is een vaak gehoord woordje in aanwezigheid bij Frans. En Frans schreef het vlug op. Maar af en toe valt er ook wel eens een to do puntje van lijstje af of vergeet hij waarom er een knoop in zijn zakdoek zit. Frans Kan tevens in de vergadering ooit het woord nemen tijdens een agenda punt en compleet afdwalen naar een gebeurtenis of voorval van weleer, waarna je toch even weer moet denken waar waren we gebleven. Frans kan ook wel even broeden op een goed antwoord en komt bij een gepasseerd agenda punt dan toch eventjes terug met wat historische feitjes om een verbeterde keuze te maken. Het lijkt in een vergadering af en toe wel of Frans in zijn eigen wereldje leeft of zijn eigen agenda heeft welke hij niet heeft uitgedeeld.

 Het contact met bedrijven is een sterk punt van  Frans hij krijgt bijna alles voor elkaar. Bij taken als, onderhoud aan machines, wil hij graag contact opnemen en kan heel stellig overbrengen, dat de noodzaak voorgoed onderhoud aan machines noodzaak is voor zo’n klein clubje als Hulsel om dat we toch op de kleintjes dienen te letten en direct Wordt een beroep gedaan op een bijdrage in natura van zon bedrijf. En dit lukt Frans toch altijd maar weer. Hier komen we ook aan bij Frans zijn Trots. Ons prachtige verzorgde sportpark, credits naar de VUT-ploeg, met in het midden een prachtig hoofdveld volledig omringt met sponsor borden. Frans heeft oog voor spelers die een link hebben met bedrijven, wat een bedrijf nooit in de gaten had, is dat als je iemand uit Hulsel aanneemt, je ook binnen afzienbare tijd benaderd word door Suske voor een sponsordeal, zoals een reclame bord, elk teken van een bedrijf wordt opgepikt door de voelsprieten van Frans en er word tussen de vele to do taakjes door een aanvalsplan gesmeden, hoe de sluipschutter, in alle stilte zijn prooi ging verschalken. Suske weet als geen ander hoe hij de bedrijven dient te benaderen met stropdas of met vrijetijds kleren, maandagochtend of juist vrijdag middag. Zijn bezieling in het regelen van sponsors zie je hierin, hij neemt vrij om sponsors op te halen. Bij de bedrijven zoekt hij naar de gevoelige snaar waar hij een match kon vinden. Bijvoorbeeld bij Claassen Agro service gaf hij aan dat dit sponsorgeld maar een schijntje is en hij dit zo terug verdiend had door de bekendheid in Hulsel, en hij wees destijds naar de grote boeren Jan van Keesen of Johan van den Hollander. Of bij bedrijven waar de werknemer bij Hulsel voetbalt geeft Frans het belang voor sporten voor de medewerkers aan en hoe wij als club de zeilen bijzetten. Voor een sponsordeal trekt Frans alles uit de kast.  Smoesje heeft Frans een broertje dood aan. Het komt niet uit is geen reden, anders hier even tekenen is maar voor de sponsoring dan ben ik weer weg. Anders komt frans ook gewoon een keertje terug of nog een keertje of nog een keertje of nog een keertje. Ook wordt dan het bedrijf herinnert, misschien is het wel goedkoper als je sponsort en ik niet meer langs komt . Opzeggen van een sponsordeal is er niet bij, niet betalen of trachten via een mailtje de sponsor deal te beëindiging is niet zo makkelijk, zekerste weten dat dan Frans op de stoep staat, want de binnengehaalde vissen laten we niet gaan. Dan dient er echt een goede reden te zijn en hier en daar heeft Frans volgens mij ook hoger in het laatje gelegen, door op het juiste moment nog even binnen te lopen, als de curator. Zover wij weten is Frans bij de bedrijven een graag geziene gast die altijd wel een verhaal heeft waar aanknopingspunten in zitten en weten de bedrijven vaak wel als je Frans ziet dat er iets verwacht wordt. Ook toen Frans zijn Huis verbouwd heeft was de club er goed bij, hij kocht niets zonder er ook een reclame bord bij te krijgen. Frans maar ook zeker de club is trots op zo’n hoofdveld wat compleet omringd is met sponsor borden.

Langs dat hoofdveld staat ook nog iets waar Frans minder trots op is. In zijn 24 jaar tijd heeft hij hier helaas geen verandering in kunnen krijgen. Dit zijn de bunkers, alias de dug outs, welk waarschijnlijk gebouwd zijn met rest partij stenen door Jos van Rooy en Ad maas, dacht eerst dat de dug outs kwamen uit het tijdperk Bert de Beijer of Jos Koek. Maar deze dug outs zijn een echte doorn in het oog voor Frans.

Suske gaf zelf aan al 24 jaar in het bestuur te hebben gezeten. Gestart onder het heerschap van Sjef van Herk rond het jaar des Heerens 1995, vervolgens onder leiding Jan van der Heijden te hebben gediend. De overleveringen typeren Frans ook als iemand die niet zo erg op de voorgrond treedt en onder de radar vliegt. Maar Frans is wel een transportvliegtuig die bergen werk verzet die niet altijd zichtbaar is voor iedereen, van het regelen van de kermis, het sponsor werk, het tellen van de kermis kas, vaak het sluiten op de laatste wedstrijd dag, het beheer van de kantine kas, uitbetalingen van personeel etc etc.

Het afsluiten van de kantine kan bij Frans ook ooit een hekel puntje zijn. Hij doet het graag, blijft nuchter en het is niet gauw te laat, alleen als Frans wil sluiten en spelers willen niet naar huis gaan, was toch wel een ergernisje begreep ik.

Ik heb veel navraag gedaan over uitspattingen of escapades maar hier kan niemand kan mij hier iets over vertellen. Je mag mij wel eens vertellen hoe je dat doet…

Opmerkelijk heden voor Frans is dat een vergadering in het verleden om 19.00 toch wel echt te vroeg was, dat 22.00 uur beter is. Een avond mens is Frans wel, want om 23.00 s avonds nog even langs komen bij een bestuurslid is voor Frans niets vreemds aan.

Maar om een lang verhaal kort te maken Frans. Heel de club heeft veel waardering voor de tijd en energie die je in de club gestoken hebt en hopelijk nog blijft doen, want je hebt aangegeven dat je net een beetje op dreef begint te raken met de sponsoring en dit voort blijft zetten.  Wat jij voor de club betekent Frans, is niet in woorden uit te drukken en ik zal ook heel veel dingen vergeten te benoemen zijn. Ook elk cadeau wat we geven is eigenlijk te klein voor de inzet die jij gedaan hebt voor de club. Voor het bestuur is het een echte aderlating, een ware clubman, met tomeloze inzet, en ik hoop dat je zelf terugkijkt op veel plezierige momenten en je prestaties. Graag een staande ovatie voor Frans.

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.